Välkomna till vår utställning på Skedhult söndag den 26 september Anmälan är öppen och passa nu så era hundar blir exteriört bedömda. Hundar som planeras att starta på jaktprov under hösten måste ha bedömning från utställning, alltså ingen dispens från detta krav denna säsong.

Domare:
Jämthund: Tomas Eriksson
Gråhund: Boo Lundström
Övriga raser: Ted Karlsson
Reservdomare: Benny Blidh von Schvedin
Med reservation för domarändringar

Upplysningar:
Jan Gustavsson, 070-577 15 63

Anmälan:
Anmälan ska ske via provdata, www.provdata.se/ , senast 5 september.
Frågor angående anmälan, kontakta Kenneth Carlsson, Åkebo Höganäs, 577 91 Hultsfred, 070-372 24 12

Betalning via klubbens Payson-konto i samband med anmälan.

Anmälningsavgift:
Valpklass: 150:-
Veteranklass: 200:-
Övriga klasser: 310:-

På grund av den pågående pandemin kan förutsättningar för denna utställning ändras. Håll dig uppdaterad här på klubbens hemsida och även gärna det som förmedlas på får Facebook-sida. Slutlig information kommer i PM några dagar före utställningen.

Välkomna